Kosmetyczka Gliwice

Infolinia - zadzwoń! +48 53 53 10 777

Masaże

Zabiegi na ciało

Masaż pomaga uwolnić się z obowiązków i trosk oraz zregenerować siły na następny dzień, likwiduje również dolegliwości bólowe całego ciała. Siedzący tryb życia, nadmierny stres sprawiają, że masz napięte mięśnie szyi i karku, co może być początkiem wielu chorób.

Masaż to doskonały sposób na walkę ze stresem oraz skuteczny środek w leczeniu wszelkiego rodzaju urazów, czy też dolegliwości bólowych, a także w kształtowaniu Twojej formy, sylwetki i zdrowego stylu życia.

Masaż klasyczny

Masaż klasyczny jest metodą leczenia objawów chorobowych, a wielu przypadkach przyczyn chorobowych. Wywiera pośredni i bezpośredni wpływ na organizm. Składa się z wielu ruchów, których celem jest nie tylko leczenie, ale także zapobieganie wielu chorobom. Regularne stosowanie masażu polepsza samopoczucie, koryguje istniejące zmiany układu kostnego. Po masażu odczuwamy mniejsze napięcie w kręgosłupie, placach i karku.

Gabinet kosmetyczny, medycyna estetyczna, rehabilitacja Gliwice

Zastosowanie masażu:

Masaż antycellulitowy

Chorobowo zmienione komórki tłuszczowe tworzą trójglicerydy i atakują naczynia krwionośne, co jednocześnie osłabia tkankę łączną. Następuje polimeryzacja, uwięzione komórki tłuszczowe otoczone są włóknistymi węzłami. Aby odwrócić to zjawisko potrzebna jest współpraca lekarza, dietetyka i masażysty, którzy dobiorą odpowiednią terapię. Od osoby dotkniętej cellulitem wymaga się często zmiany trybu życia i diety.

Masaż antycellulitowy Gliwice

Masaż relaksacyjny

Celem tego masażu jest zmniejszenie napięcia mięśniowo-nerwowego i psychicznego, a tym samym uzyskanie pełnego rozluźnienia i odprężenia. Jeżeli źródłem napięcia mięśni jest długotrwały stres to można go usunąć stosując delikatne, spokojne, rytmiczne techniki masażu.

Masaże Gliwice, Salon masażu w Gliwicach

Wskazania:

Refleksoterapia stóp

Podczas masażu stref odruchowych, połączone z nimi kanałami energetycznymi (meridianami) narządy ciała, zostają pobudzone i w odpowiedzi na bodziec wyzwalają łańcuch reakcji biochemicznych w organizmie. Są to mechanizmy samoregulacji i samoleczenia. Masaż pobudza krążenie krwi, a w związku z tym transport tlenu i substancji odżywczych do narządów oraz usuwanie z nich toksyn. Masaż usuwa blokady energii występujące na przebiegu meridianów i pobudza przepływ energii przez organizm.

Masaże Gliwice, Salon masażu w Gliwicach

Masaż sportowy

Masaż sportowy to intensywny masaż zmniejszający zmęczenie organizmu na skutek aktywności fizycznej. Jest jednym z ważniejszych elementów odnowy biologicznej, która stanowi integralną część treningu sportowego.

Masaż sportowy w zależności od czasu stosowania spełnia różne funkcje:

Masaż leczniczy

Masaż leczniczy bańkami wywodzi się z tradycyjnej medycyny chińskiej i jest praktykowany od wielu wieków jako alternatywa dla akupunktury.

W bańkach powstaje podciśnienie powodujące zassanie skóry pacjenta do środka bańki. Staje się to bodźcem dla narządu wewnętrznego któremu odpowiada obszar skóry, po którym prowadzona jest bańka. W efekcie poprawia się działanie narządu oraz jego ukrwienie, a zakończenia nerwowe zostają podrażnione. Niewielkie ilości krwi wydostają się poza naczynia włosowate co sprawia, że układ odpornościowy uznaje je za ciało obce i zaczyna produkować zwiększoną ilość przeciwciał. W ten sposób masaż bańkami mobilizuje układ immunologiczny.

Drenaż limfatyczny

Drenaż limfatyczny to rodzaj masażu uciskowego. Jest on jednym z działań fizjoterapeutycznych usprawniających krążenie limfy. Tym sposobem zapobiega się chorobom wynikającym z obrzęków zastoinowych, zapalnych i chłonnych. Tempo masażu jest bardzo wolne, a wykorzystywane techniki wykonywane są płynnie.

Drenażu używa się również z powodzeniem jako zabiegu wyszczuplającego i redukującego cellulit. Jest leczeniem wspomagającym przy mastektomii lub obrzęku limfatycznym. Efekty zauważalne są już po pierwszym drenażu, gdyż poprawia on ukrwienie, dotlenienie i odżywienie ciała. Działa odprężająco i relaksująco na cały organizm.

Drenaż limfatyczny - wskazania:

Masaż czekoladą

Specjalnie przygotowana masa czekoladowa ma właściwości odżywcze, a dzięki naturalnej zawartości kofeiny pobudza ukrwienie i zatrzymuje oznaki przedwczesnego starzenia. Skóra jest gruntownie nawilżona, a zapach czekolady utrzymuje się długo po zabiegu.

Efekty masażu czekoladą:

Masaż bańką chińską

Polega na wykonywaniu masażu pod ciśnieniem na skutek zasysania fragmentów skóry. Rewelacyjny w kuracji wyszczuplającej oraz rozluźnianiu napiętych pleców. Bańki powodują silne przekrwienie, dzięki temu dostarczane jest więcej tlenu i substancji odżywczych. Po masażu pozostaje uczucie rozluźnienia i przyjemnego ciepła. Najlepsze efekty widoczne są po kilku zabiegach, dodatkowo połączony z serum o działaniu modelującym.

Efekty masażu bańką chińską:

Masaż świecą

Jest wyjątkowo zmysłową ceremonią wykonywaną ciepłym olejkiem ze świec, składającym się w 100% z masła shea oraz olejków eterycznych. Dzięki takiej formule ma doskonałe właściwości pielęgnacyjne, pozostawia skórę nawilżoną, miękką w dotyku oraz otuloną zmysłowym zapachem.

Masaż gorącymi kamieniami

Masaż wskazany jest dla dla tych osób, które potrzebują wyciszenia i głębokiego relaksu. Działanie relaksacyjne masażu oparte jest głównie o dotyk i ciepło. Poza tym ciepło i zimno mają dodatkowe właściwości: pobudzanie krążenia, niwelowanie napięć mięśniowych i emocjonalnych, działanie przeciwzapalne i przeciwbólowe.

Masaż stemplami ziołowymi

Masaż wykonywany na jednorazowych, specjalnie dobieranych pod klienta stemplach. Zapachy ziół w nich zawarte działają kojąco na zmysły. Wyróżniamy kilka: tajskie, marokańskie oraz chińskie

Aromaterapia

Dodatkowo do każdego z masaży istnieje możliwość skorzystania z aromaterapii

Kontakt - kosmetyczka

ul. Górnych Wałów 30 (I piętro)
44-100 Gliwice
e-mail: kontakt@kosmetyka-kutrzyk.pl
+48 53 53 10 777

Godziny otwarcia

Poniedziałek, środa, piątek: 10:00 - 20:00
wtorek, czwartek: 9:00 - 19:00
sobota: 9:00 - 14:00

Zapraszamy również do skorzystania z naszej
oferty nocnej!

Bądź na bieżąco

Jeśli chcesz otrzymywać na bieżąco informacje
o nowościach i promocjach - znajdź nas na facebooku!
Zobacz nasz profil na facebooku